Aktualnie realizowane projekty współfinansowane ze środków zewnętrznych

 

 

 

 

 

 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

Collegium Progressus w partnerstwie z Miastem Gorlice realizuje projekt przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego pn” Promil nie jest przyjacielem, tylko do złego kusicielem”

 

Rodzaj zadania: wspieranie działań na rzecz ograniczania liczby kierowców prowadzących pod wpływem substancji psychoaktywnych, w tym prowadzenie zajęć psycho-korekcyjnych dla kierowców zatrzymanych za jazdę pod ich wpływem.


Celem projektu jest zwiększenie świadomości mieszkańców subregionu Sądeckiego nt. zagrożenia w ruchu drogowym jakie stwarzają pijani kierowcy. Cel ten ma przyczynić się do promowania postawy sprzeciwu obywateli wobec prowadzenia samochodów przez osoby po spożyciu alkoholu, a tym samym pośrednio wpłynąć na zmniejszenia ilości wypadków powodowanych przez osoby nietrzeźwe.

Projekt zakłada cykl wydarzeń profilaktycznych realizowanych na przełomie września i listopada 2018 r. m.in.:

 

  • szkolenia liderów młodzieżowych w szkołach do prowadzenia lokalnych akcji edukacyjnych w swoim środowisku
  • konferencja na temat bezpieczeństwa na drogach
  • zajęcia na podstawie inscenizacji teatralnych w przedszkolach
  • zajęcia w obecności Straży Miejskiej, Policji z zestawem Autochodzik
  • lokalne wydarzenia: happening i marsz uliczny
  • edukacja mieszkańców podczas imprez rodzinnych np. pikników
  • Rodzinny Konkurs plastyczny - REGULAMIN KONKURSU WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI JEST DOSTĘPNY DLA PAŃSTWA TUTAJ

 

 

Wartość projektu: 19 700,00 PLN

 

Dofinansowanie projektu z Województwa Małopolskiego: 13 329,00 PLN

 

  

Warsztaty dla młodzieżowych  liderów profilaktyki

24 września br. w Miejskim Zespole Szkół Nr 5 odbyły się warsztaty młodzieżowych liderów Profilaktyki. Uczestniczyły w nich 5 osobowe reprezentacje ze wszystkich 5  szkół z terenu Miasta Gorlice .

3 godzinne warsztaty, dla uczniów opracowane zostały z myślą o młodych ludziach chcących aktywnie działać w swoich szkołach w obszarze profilaktyki. Warsztaty miały m.in. za zadnie rozwijać umiejętności liderskie, wskazywać, na czym polega sztuka bycia dobrym liderem oraz uczyć, jak skutecznie działać w grupie i w swoim otoczeniu. Celem warsztatu było też wspieranie aktywnych młodych osób poprzez przekazywanie im wiedzy oraz umiejętności, mających ułatwić prowadzenie działań oraz projektów w ich środowiskach dotyczących zdrowia i profilaktyki, w szczególności kształtowania właściwych postaw w stosunku do osób, które próbują „siadać za kółkiem” po spożyciu substancji psychoaktywnych.

Warsztaty przeprowadzili trenerzy  Ula i Grzegorz  Tokarczuk z Pracowni  Profilaktyki GAUDIUM. www.profilaktykagaudium.pl

Zajęcia te stanowią część projektu profilaktycznego pn” Promil nie jest przyjacielem, tylko do złego kusicielem” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego pn. Profilaktyka i przeciwdziałanie uzależenieniom w 2018 ” realizowanego przez Miasto Gorlice wspólnie z Fundacją Collegium Progressus z Gródka n/Dunajcem.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Namalowali „bezpromilowe miasteczko”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

150 przedszkolaków wraz z wychowawcami pokolorowało fragment gorlickiego rynku. Powstało w ten sposób bezpieczne, bezpromilowe  miasteczko, w którym kierowcy jeżdżą na trzeźwo i z bezpieczną prędkością, przestrzegają przepisów ruchu drogowego, zwracają uwagę na pieszych, a szczególnie na dzieci.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją na temat akcji KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

 
 

ZAPROSZENIE


Serdecznie zapraszam do udziału w Konferencji pn.„Bezpieczeństwo a edukacja w szkole i przedszkolu realizowanej w ramach projektu profilaktycznego Promil nie jest przyjacielem, tylko do złego kusicielem”.

Konferencja odbędzie się w dniu 24 października 2018r. ( środa) w Gorlicach, zaś adresatami konferencji są przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, pracownicy oświaty ze szczególnym uwzględnieniem wychowawców przedszkoli, dyrektorów szkół, członków GKRPA oraz osób odpowiedzialnych za wdrażanie programów profilaktycznych w gminach. Podczas spotkania chcemy skoncentrować się przede wszystkim na wymianie doświadczeń w zakresie kształtowania już od najmłodszych lat krytycznego podejścia do nietrzeźwych kierowców. Zaproponujemy też alternatywne formy działań edukacyjnych, które można wdrażać w swoich placówkach a także postaramy się rozwiać wątpliwości dot. zasadności tego typu działań w przedszkolach.

Mam nadzieję, że konferencja przyczyni się do skuteczniejszego realizowania  programów profilaktycznych, edukacyjnych, oraz zacieśnienia współpracy w tym zakresie pomiędzy uczestnikami konferencji. W konferencji wezmą udział eksperci oraz praktycy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami.

Wydarzenie odbędzie się w Gorlickim Centrum Kultury, ul. Michalusa 4 ( sala kameralna I, piętro).

W załączeniu program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy - do pobrania tutaj

 

Ze względów organizacyjnych proszę o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego elektronicznie e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub na adres: Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, ul. Rynek 2, 38-300 Gorlice do dnia 15.10.2018r.
 

 

 

Collegium Progressus realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. "Będę pracować edycja 2"

 

Celem projektu jest: Zwiększenie szans na aktywizację zawodową 70 niepracujących os w wieku mobilnym 30+ z terenu powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego i m. Nowy Sącz poprzez podniesienie kwalifikacji i zdobycie doświadczenia zawodowego do VI 2020r.

 

Dofinansowanie projektu z UE: 891 165,22 PLN

 

Czytaj więcej...

 

  

 

Collegium Progressus realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. "Przygotowani do pracy - wykwalifikowani i kompetentni mieszkańcy subregionu sądeckiego"

 

Celem projektu jest: Zwiększenie szans na aktywizację zawodową 70 niepracujących os w wieku mobilnym 30+ z terenu powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego i m. Nowy Sącz poprzez podniesienie kwalifikacji i zdobycie doświadczenia zawodowego do VI 2020r.

 

Dofinansowanie projektu z UE: 891 165,22 PLN

 

Czytaj więcej... 

 

Fundacja Collegium Progressus realizuje projekt pn. DOSTĘPNY WIRTU@LNY ŚWIAT - szkolenia komputerowe dla mieszkańców województwa małopolskiego i świętokrzyskiego


Dofinansowanie z UE wynosi: 1 910 455,26 PLN

 

Czytaj więcej o projekcie


Wniosek o przyznanie grantu znajdziesz TUTAJ

 

Regulamin wraz z załącznikami dostępny jest w zakładce START w sekcji DO POBRANIA

 

 

 

Wsparcie dla osób poniżej 30 lat biernych zawodowo (tj. niepracujących, niezarejestrowanych w urzędzie pracy i nie poszukujących pracy)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FUNDACJA COLLEGIUM PROGRESSUS realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Szansa na lepszą przyszłość”

Dofinansowanie projektu z UE: 263 940,52 PLN


Czytaj więcej...

 


 

FUNDACJA COLLEGIUM PROGRESSUS realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „TWOJA PRZYSZŁOŚĆ - W TWOICH RĘKACH”

Dofinansowanie projektu z UE: 345 768,60 PLN


Czytaj więcej...

  

 

 

 

 

Wsparcie dla osób chcących wejść/powrócić na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem do lat 3


 

 

 

 

Fundacja COLLEGIUM PROGRESSUS realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Żłobek "Przyjazny Świat Malucha 2" - wsparcie poziomu zatrudnienia osób powracających/wchodzących na rynek pracy

Dofinansowanie projektu z UE: 952 908,40 PLN


Czytaj więcej...

  

 

 

 

Wsparcie dla osób w wieku 18 - 64 lat niepracujących zagrożonych wykluczeniem społecznym 

 

 

 

 

Fundacja COLLEGIUM PROGRESSUSw partnerstwie z Fundacją IWO – DORADZTWO OBYWATELSKIE oraz FUNDACJĄ NA RZECZ WSPIERANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „WYJDŹ Z DOMU” realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Metamorfozy – kompleksowy program reintegracji społeczno-zawodowej mieszkańców Sądecczyzny

Dofinansowanie projektu z UE: 2 374 279,85 PLN

 

Czytaj więcej...